Kultūra Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

NAUJI LEIDINIAI: SKAITMENINĖ KNYGA (CD) "ŽEMAITIJA"

Tai kompaktinė plokštelė (kompaktinis diskas), kuriame skelbiami tekstai, iliustracijos, garso ir vaizdo įrašai apie Žemaitiją. Pagrindinė informacija pateikiama leidinio skyriuose „Istorija”, „Kultūra”, „Kalba”, „Literatūra”, „Tautosaka”, „Ekonomika”, „Vyskupija, „Lankytinos vietos”. Publikuojami ir vaizdo bei garso įrašai, atskleidžiantys Žemaitijos krašto savitumą. Leidinys supažindina su žymiausiais Žemaitijos krašto muziejais, parkais, kitomis lankytinomis vietomis, teatrais, iškiliais meno, mokslo ir kultūros veikėjais, kultūriniais sambūriais, visuomeninėmis organizacijomis, kurios darė ir daro didelę įtaką kultūriniam šio regiono gyvenimui. Pateikiami ir mokslininkų pasisakymai istorijos, kultūros temomis, plati žemaitiškos spaudos apžvalga, informacija apie Žemaitijos vėliavą ir herbą.
Žemaičių kalba rašančių poetų ir prozininkų kūrybos pavyzdžiai – skyriuje „Literatūra”.
Dainuojamojo ir muzikinio folkloro apžvalga, žemaitiškos dainos, pasakojamosios tautosakos pavyzdžiai – „Tautosakos” skyriuje.
Informaciją, kuri skelbiama šiame diske, galima peržiūrėti, pasiklausyti ne lėtesniu kaip Pentium kompiuteriu, kuris turi kompaktinių diskų skaitytuvą, garsų atkūrimo įrenginį MS, Internet Explorer peržiūros programą, dirbančią MS Windows aplinkoje. Peržiūros metu kompiuterio prijungti prie Interneto tinklų nereikia.
Šią skaitmeninę knygą 500 egz. tiražu išleido Žemaičių kultūros draugijos Informacijos centras (ŽKD IKC) bendradarbiaudamas su Matematikos ir informatikos instituto UNESCO katedra „Informatika humanitarams”.
Projektą parėmė Atviros Lietuvos fondas.
Skaitmeninė knyga „Žemaitija” turi lietuvišką ir anglišką versijas. Jame pateikta informacinė medžiaga, kurią 1997-2000 sukaupė ŽKD IKC. Informacija skelbiama ir Internete – nuolat atnaujinamoje „Žemaitijos” svetainėje:
http://samogitia.mch.mii.lt
Skaitmeninė knyga platinama ŽKD IKC: Vilnius, Mėsinių g. 4, tel/faksas: (8-22) 61 96 70. El. p. zemaiciu@gmail.com


© Žemaičių kultūros draugijos redakcija
Tinklalapis atnaujintas 2014.07.31 .
Pastabas siųskite adresu: zemaiciu@gmail.com

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija