Kultūra Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

EKSPEDICIJA "SENIEJI ŽEMAITIJOS DVARAI IR MIESTELIAI"
Loreta Mukaitė
1998 m. rugpjūčio 5-17 dienomis Lenkijos kašubų ir Lietuvos žemaičių jaunimas dalyvavo Akademinio žemaičių jaunimo korporacijos „Samogitia” organizuotoje ekspedicijoje po senuosius Žemaitijos dvarus ir miestelius.

***

Švėkšnos parkeŽemačių akademija, Žemaičių kultūros draugijos Informacinis centras, Akademinio žemaičių jaunimo korporacija "Samogitia" bei kai kurios kitos Žemaitijos krašto kultūros įstaigos, kolektyvai bendradarbiavimą su Pamario kašubų kultūriniu susivienijimu, atskiromis jo organizacijomis tęsė ir 1999 metais. Buvo rengiami ir įgyvendinami bendri kultūriniai projektai. 1999 m. pradžioje Vilniuje įvyko bendras Pamario kašubų kultūrinio susivienijimo ir Žemaičių kultūrinio sambūrio organizacijų vadovų, atstovų susitikimas, kuriame aptarti žemaičių ir kašubų bendri veiklos uždaviniai ir perspektyvos. 

1999 m. vasarą bendras kultūrines programas su pamario kašubų krašto tautodailininkais įgyvendino Skuodo muziejus ir Žemaitijos tautodailininkų sąjungos Skuodo skyrius. Akmenės rajono Viekšnių miestelio folkloro kolektyvas "Poilsėlis" dalyvavo Gdanske įvykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje. 1999 m. rudenį Pamaro kašubų krašte organizuotame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje dalyvavo Kretingos kultūros rūmų teatras.

1999 m. net keturiuose bendrai su Pamario kašubais parengtuose kultūriniuose projektuose dalyvavo Akademinio žemaičių jaunimo korporacija "Samogitia": besimokantis Žemaitijos jaunimas Gdanske kalbų kursuose mokėsi lenkų ir vokiečių kalbų. Tame pačiame mieste buvo surengtas Europos šalių šokių seminaras. Lietuvos, lenkijos ir Ukrainos jaunimas kursų metu gilino žinias žurnalistikos srityje, analizavo teisinius etninės kultūros pagrindus Lenkijoje, Lietuvoje ir Ukrainoje. Skuodo ir Telšių rajono jaunieji kraštotyrininkai, dalyvavę kraštotyrinių darbų konkurse "Kuo panašūs žemaičiai ir kašubai?" ir pateikę jam geriausius darbus, turėjo galimybę plačiau susipažinti su Gdansku, Pamario kašubų kraštu ir 10 dienų paplaukioti baidarėmis po Lenkijos upes ir ežerus. 2000-aisiais metais šis kultūrinis bendradarbiavimas pratęstas.

Danutės Mukienės, Virginijos Valuckienės ir Sigito Varno nuotraukos


© Žemaičių kultūros draugijos redakcija
Tinklalapis atnaujintas 2014.07.31 .
Pastabas siųskite adresu:

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija