Jolanta Bertauskienė: „Rietavo kultūrinis bendradarbiavimas su užsienio šalimis“

Rietave atkūrus savivaldą, jos žmonėms simboliškai atsivėrė ir platesni vartai į pasaulį, susidarė geresnės galimybės užmegzti kultūrinius ryšius su kaimyninėse šalyse gyvenančiais žmonėmis, susipažinti su kitų tautų kultūra bei tradicijomis. Plėtodami tokius ryšius populiariname, propaguojame ir savo kultūrą. Gražus, nuoširdus ir geranoriškas bendradarbiavimas duoda puikius rezultatus. Rietave jau pabuvojo nemažai užsienio šalių delegacijų (Lenkijos, Anglijos, Prancūzijos, Norvegijos, Švedijos ir kelių kitų šalių). Vieni norėjo mums padėti, kiti įgyvendindavo kultūrinių mainų programas.
Gražią bendradarbiavimo su užsienio partneriais patirtį puoselėja Žemaitijos kolegija, Rietavo Lauryno Ivinskio vidurinė mokykla, Žadvainių pagrindinė mokykla, Rietavo meno mokykla ir keletas kitų įstaigų bei organizacijų.
2000 m. liepos mėnesį Rietave svečiavosi ir koncertavo Vokietijos Šlezvigo-Holsteino žemės jaunimo kamerinis orkestras. Rietavo šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje jis griežė J. S. Bacho, N. A. Mocarto, B. Briteno kūrinius.
2001 m. liepos mėnesį rietaviškiai turėjo puikią galimybę miesto aikštėje klausytis nuostabaus lenkų pučiamųjų orkestro „Celuloza Swiec“ koncerto, kuris buvo ypač nuotaikingas. Žiūrovus stebino muzikantų temperamentas.
Rietaviškė Birutė Lengvenienė ir jos eiles skaitanti Alina Rauklytė neseniai svečiavosi Švedijoje, kur buvo pristatyta poetės kūryba, reprezentuojama Rietavo savivaldybė.
Keletą metų Rietavo vaikus anglų kalbos mokė Taikos korpuso atstovai iš JAV. Ryškų pėdsaką miesto kultūriniame gyvenime paliko Tedas Bondžiovanis. Jis rietaviškiams suteikė daug žinių apie savo kraštą, kultūrą, tradicijas ir papročius, Rietave įsteigė jaunimo klubą.
Maloniai rietaviškiai prisimena ir kultūros namuose įvykusią draugišką vakaronę, kurioje dalyvavo norvegų pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas. Jos metu rietaviškiai mokėsi norvegų liaudies šokių, norvegai – žemaitiškų.
Glaudus bendradarbiavimas Rietavą sieja su Vokietijos miestu Saerbecku. 2001 m. susikūrusi Rietavo-Saerbecko bendruomenių partnerystės draugija „Kelias“ (vad. Albinas Maslaukas) įgyvendina kultūrinio bendradarbiavimo programą. Vokietijoje jau pabuvojo Rietavo meno mokyklos orkestras (vad. A. K. Jankauskas), būrys kultūros, švietimo įstaigų, savivaldybės administracijos darbuotojų, grupė jaunųjų sportininkų. 2001 m. rietaviškiai su Saerbecko miestu pasirašė kultūrinio bendradarbiavimo sutartį.
Bendradarbiavimo ryšius padeda plėtoti Vaida Nunsche. Ji yra dirbusi Rietave, organizuoja susitikimus, teikia abiems bendradarbiavimo partneriams reikalingą informaciją, inicijuoja įvairiapusius Rietavo ir Saerbecko miestų ryšius.
Kultūrinio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo dieną Rietavas šventė pirmąsias savivaldybės atkūrimo metines. Ta proga Rietavo meno kolektyvai ir vaikai parodė puikius koncertus, surengė vakaronę, kuria vokiečiai buvo sužavėti. Jie džiaugėsi mūsų vaikų kūrybingumu ir entuziazmu. Su bičiuliais vokiečiais gražiai bendrauja ir sakralinės muzikos klubas ,,Ad-Lucem“ (vad. J. Barsteiga).
Galime pasidžiaugti ir mieste vykusiu puikiu renginiu, skirtu Europos kalbų metams – ,,Kalbos atveria duris“.
Įvyko įdomus susitikimas su Rietavo viešosios bibliotekos direktore Ara Budreckiene. Ji vakaro metu dalinosi įspūdžiais iš 2002 m. įvykusios Frankfurto knygų mugės.
Bendraudami ir bendradarbiaudami matome, kaip plečiasi žmonių akiratis ir interesai, didėja rietaviškių noras kuo daugiau žinoti, mokytis visą gyvenimą, būti įdomiais sau ir visiems, kurie domisi mūsų kraštu, mūsų žmonių gyvenimu ir kultūra, kurie linkę su mumis bendrauti kaip lygūs su lygiais.

 


© Žemaičių kultūros draugijos informacinis kultūros centras
Tinklalapis atnaujintas 2014.09.01 .
Pastabas siųskite adresu: zemaiciu@gmail.com

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija