Kultūra Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

„Žemaičių žemė“. 2005 m. Nr. 1
 
Nuotraukose, piešiniuose –
gimtojo krašto žmonės
 
Jurga Žemaitytė
Apolinaras Juodpusis prieš keletą metų, ruošdamasis išvykti gyventi į Vilnių, atsisveikindamas su bičiuliais, kolegomis, Naujojoje Akmenėje surengė savo kūrybos parodą. Jai pasibaigus, viską tvarkingai susidėjo ir atsivežė į Vilnių, pas vaikus, kur jau keletą metų ir gyvena. Nenuobodžiauja jis čia.
– Iš spektaklio – į spektaklį, iš koncerto – į koncertą, tarsi norėtume už visą praėjusį laiką atsiimti, – taip pastarųjų metų gyvenimą sostinėje apibūdina jis. Vis dėlto Akmenės jis pasiilgsta, ir to gyvenimo, kuris ten nugyventas, trūksta. Gerai, kad bent tos nuotraukos, tie paveikslai, kurie šiandien tokie iškalbingi, po ranka. Istorijų istorijas apie kiekvieną iš jų galėtų papasakoti. Klausydamas jų, Akmenės krašto XX a. antrosios pusės kultūros istoriją galėtum parašyti. Apolinaras buvo ne jos stebėtojas, o tiesioginis dalyvis. Tuo, ką žino ir patyrė, jis maloniai ir su kitais dalinasi. 2005 m. pradžioje savo darbelius Apolinaras atnešė ir į „Žemaičių žemės“ redakciją. Anotacijoje – paties Apolinaro parašyta: „Esu gimęs 1934 m. rugsėjo 13 d. buvusios Mažeikių apskrities Viekšnių valsčiaus Kegrių kaime. Baigiau Viekšnių vidurinę mokyklą, o Vilniaus universitete – žurnalistikos studijas. Redagavau daugiatiražinį laikraštį „Cementininkas“, daugelį metų (tiesa, su maža pertrauka) dirbau Akmenės rajono laikraščio („Pergalės vėliava“, „Vienybė“) redakcijoje.
Visą tą laiką domėjausi fotografija, kitais menais, pats dainavau chore, buvau ilgametis Naujosios Akmenės liaudies teatro aktorius, nuo jaunystės išsaugojau pomėgį piešti. Dirbdamas spaudoje buvau dviejų kūrybinių sąjungų – Žurnalistų ir Fotomenininkų – narys. Savo nuotraukų, piešinių esu eksponavęs Lietuvoje ir užsienyje surengtose parodose. Turiu sukaupęs didelį Naujosios Akmenės miesto ir „Akmenės cemento“ nuotraukų archyvą, taip pat nemažai fotografijų iš įvairių kultūrinių renginių.
Dabar gyvenu Vilniuje.
Laikas, praleistas kuriant, turtino mano dvasią, skaidrino kasdienybę.“

 


© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras
Tinklalapis atnaujintas 2014.07.31 .
Pastabas siųskite adresu: zemaiciu@gmail.com

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija