Kultūra Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

„Žemaičių žemė“. 2005 m. Nr. 2

Povilas Kuprys

Donatas Tytuva

 
Kuprys Povilas – mokytojas, liaudies meistras. Gimė 1926 m. rugpjūčio 1 d. Mosėdyje, valstiečių šeimoje. Baigė Skuodo vidurinę mokyklą, 15 metų mokytojavo Mosėdyje ir Lenkimuose, dėstė fiziką, matematiką. 1961 m. kartu su visais tų mokslo metų laidos Lenkimų vidurinės mokyklos abiturientais išėjo dirbti į tuometinį Kalinino kolūkį. Dirbo sunkiai. Jo sveikata buvo silpna ir tokios įtampos neatlaikė. P. Kuprio liga komplikavosi.
Profesionaliąja daile, liaudies menu susidomėjo gydydamasis Romainių respublikinėje sanatorijoje. Tuo metu jis šioje srityje pabandė ir savo jėgas – pradėjo kurti iš medžio, gintaro. 1962 m. įstojo į Liaudies meno draugijos Kauno skyrių. Liaudies meno parodose eksponuodavo papuošalus iš medžio, metalo ir gintaro. Apie 1969 m. P. Kuprys buvo išrinktas Liaudies meno draugijos Klaipėdos skyriaus Skuodo sekcijos pirmininku ir šias pareigas ėjo 30 metų. Šešiolika metų dirbo Plungės liaudies kūrybos gaminių įmonėje „Minija“: dešimt metų vadovavo šios įmonės Skuodo barui, buvo jo meistras,  šešerius dirbo inžinierium-technologu.
Jis – daugelio grupinių liaudies meistrų kūrybos parodų dalyvis ir organizatorius. Kuriant, dirbant visada didžiausia jio pagalbininkė buvo žmona mokytoja Janina Kuprienė.
1986 m. rudenį Skuode buvo surengta P. Kuprio darbų personalinė kūrybos paroda.
Paskutiniuosius savo gyvenimo metus P. Kuprys praleido Mosėdyje.  Mirė 1987 m. vasarą. Palaidotas Mosėdyje.

 


© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras
Tinklalapis atnaujintas 2014.07.31 .
Pastabas siųskite adresu: zemaiciu@gmail.com

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija