Kultūra Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

ŠATRIJOS RAGANOS BENDRIJA

Pirmininkė Brigita Speičytė. Identifikacinis numeris (kodas) 9195725
Adresas: Didžioji g. 4, Vilnius. Atsiskaitomosios sąskaitos numeris – LT527044060001366959.
Tel. +370 5 261 9670, +370 5 212 0841. El. paštas:  

Šatrijos Raganos bendrijos pirmininkė Regina Maciūtė1997 metais minėjome rašytojos ir labdarės Šatrijos Raganos gimimo 120-ąsias metines. Šios sukakties proga prasidėjęs „Šatrijos Raganos kelias”, kurio renginiai – koncertai, susitikimai su rašytojos kūrybos gerbėjais ir tyrinėtojais, jos idealų puoselėtojais – vyko daugelyje vietų, kur rašytoja gyveno ir kūrė, tęsiasi ir šiemet. Tam paskatino ir Žemaičių kultūros draugijos redakcijoje išleistas teminis „Žemaičių žemės” žurnalo numeris – „Šatrijos Raganos kelias”. 1998 m. gražiai rašytojos gimimo 121-ųjų metinių sukaktis pažymėta Mažeikiuose ir Židikuose. Tų  pačių metų, o balandžio mėn. pabaigoje vėl į būrį susirinkę „Šatrijos Raganos kelio” dalyviai nutarė įkurti Šatrijos Raganos bendriją – visuomeninę organizaciją, kuri populiarintų rašytojos kūrybą, nuolat žmones kviestų kilniems darbams, tiestų kelią į paslaptingą ir romantišką muzikos ir literatūros pasaulį, šviestų visuomenę ir populiarintų labdaros idėjas.
Pirmąja Šatrijos Raganos bendrijos pirmininke išrinkta didelė rašytojos gerbėja, „Šatrijos Raganos kelio” dalyvė, žemaitė dainininkė Regina Maciūtė. 2005 m. bendrijai pradėjo vadovauti Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Brigita Speičytė.

 

Danutės Mukienės nuotraukoje – Šatrijos Raganos bendrijos pirmoji pirmininkė dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Regina Maciūtė.

 

© Vo „Regionų kultūrinių iniciatyvų centras“
Tinklalapis atnaujintas 2014.08.03 .
Pastabas siųskite adresu:

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija