Antanas Butkus: „Sportas Rietavo savivaldybėje – masiškumas ir iniciatyva“
 
Rietavo savivaldybės žmonės mėgsta sportą. 2000 m. pavasarį atkūrus Rietavo savivaldybę, padidėjo rietaviškių dėmesys sporto reikalams. Savivaldybėje pagausėjo ne tik sportuojančių, bet ir juos palaikančių žmonių.
Pirmasis naujai atkurtos Rietavo savivaldybės sportinis renginys buvo „Bėgimas – sporto pradžia“. Jame dalyvavo net 350 žmonių. Vidurinių mokyklų mokiniai minėtus mokslo metus užbaigė turizmo švente. Darželio auklėtiniai dalyvavo „Pirmosios olimpiados“ šventėje. Rietave vyko sportiniai renginiai, skirti Vaikų gynimo dienai, aerobikos šventė, dviračių, riedučių lenktynės, automobilių slalomas. Kasmet vyksta gatvės krepšinio 3x3 varžybos, skirtos Mindaugo karūnavimo dienai. Tradicinės vasaros sporto šventės seniūnijose, tinklinio fiesta.
Nepamiršti žmonės su negalia. Jiems kasmet taip pat organizuojamos sportines varžybos.
Daug smalsuolių ir žiūrovų pritraukia žvejų varžybos. Dėl geriausio žvejo vardo pirmosiose varžybose kovojo net 80 dalyvių. Tokios varžybos rengiamos visose seniūnijose.
Daugiausia sportinių aistrų Rietave sukelia tinklinio, krepšinio pirmenybės.
Žiemą žmonės sportuoti renkasi į Žemaitijos kolegijos, Rietavo „Aušros“ katalikiškos, Lauryno Ivinskio, Medingėnų, Žadvainių, Tverų mokyklų sporto sales. Čia išsiaiškinama ir kuri savivaldybės moterų, vyrų tinklinio ar krepšinio komanda yra stipriausia, vikriausia.
Vasarą seniūnijoje vyksta vasaros sporto šventės. Renginių maratoną užbaigiame sporto švente, kuri vyksta Rietave.
2001 m. sportinę veiklą pradėjo tinklininkės. Sausio mėn. pradžioje merginų komanda dalyvavo Lietuvos moksleivių zoninėse tinklinio varžybose Kelmėje. Iškovota teisė dalyvauti kitame tinklinio varžybų etape Klaipėdoje.
Vyko kvadrato tarp 3-4 klasių, 5-6 klasių varžybos, taip pat „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos tarp 3-4 ir 5-6 klasių moksleivių, vaikų, gimusių 1985 m. ir jaunesnių, krepšinio pirmenybės, jaunųjų krepšinio talentų turnyras, keturkovės varžybos, kroso varžybos, turizmo diena, lenktynės dviračiais D. Žiliūtės taurei laimėti, stalo teniso varžybos, lauko teniso turnyras ir nemažai kitų sportinių renginių – 2001 m. savivaldybėje iš viso jų suorganizuota apie 50.
Sportininkai aktyviai dalyvavo ir kitų miestų renginiuose: tinklininkai rungtyniavo Pagėgiuose – kovojo dėl Mero taurės. Klaipėdoje jie žaidė „Ūkininko patarėjo“ turnyro varžybose. Krepšininkai rungtyniavo Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose. Aerobikos komanda šoko respublikinėse aerobikos varžybose Kaune, Palangoje. Grupė jaunųjų sportininkų dalyvavo jaunučių krepšinio žaidynėse, kurios vyko Mažeikiuose. Dalyvauta ir Žemaitijos tinklinio mėgėjų bei „Mažų miestelių krepšinio“ lygos varžybose.
2001 m. sportinė veikla buvo apvainikuota Naujametiniu tinklinio turnyru. Aktyviausi Rietavo savivaldybės sportininkai buvo susirinkę į Naujametinę vakaronę, kurios metu paskelbti geriausi metų sportininkai, sportiškiausia komanda, klasė, pagerbti sporto veteranai, jaunieji sporto entuziastai.
2002-aisiais metais savivaldybėje taip pat buvo organizuota nemažai sportinių renginių – iš viso apie 50.
Daug jų vyksta ir 2003-aisiais. Metų pradžioje ant Malūno tvenkinio Rietave žmonės stebėjo automobilių slalomą. Tai pirmosios tokios varžybos savivaldyvės centre. Vasario mėnesio pabaigoje išaiškinta geriausia Rietavo savivaldybės tinklininkų komanda. Sportininkai rezultatus aptarė, apdovanojimus išsidalino ta proga įvykusioje gražioje vakaronėje. Tinklininkų vyrų ir moterų komandos savo jėgas išbandė varžybose su vilniečiais, tytuvėniškiais, kelmiškiais, kelių kitų miestų sportininkais.
Vasarą, kaip ir visada, moksleiviai renkasi į mokslo metų užbaigimo proga organizuojamą turizmo dieną.
Švietimo, kultūros ir sporto skyrius parengė Rietavo savivaldybės sporto strategiją 2002-2005 metams. Mūsų uždavinys – sudaryti sąlygas įvairaus amžiaus žmonėms sistemingai užsiiminėti kūno kultūra ir sportu, vystyti masinį sportą, žmonių veiklą orientuojant per klubus.
Savivaldybėje didelis dėmesys skiriamas sporto klubų iniciatyvoms. Rietavo savivaldybėje 2003 m. veikė 7 sporto klubai: Tveruose – „Vykintas“, Budrikiuose – „Smūgis“, Lioliuose – Vytauto Jonušo sporto klubas „Lokiai“, Rietave – sporto klubai „Viesulas“, „Liūtai“, Sigito Kažukausko sporto klubas ir futbolo klubas „Rietuva“. Džiugu, kad jau turime vaikų ir jaunimo sportine veikla užsiimantį klubą – „Viesulą“. Tai lyg ir alternatyva sporto mokyklai – mūsų savivaldybė kol kas jos dar neturi.
Tikimės, kad ir ateityje Rietavas garsės ne tik savo kultūrine veikla, istorine praeitimi, bet ir gerais sportininkais, puikiais jų laimėjimais.

 


© Žemaičių kultūros draugijos informacinis kultūros centras
Tinklalapis atnaujintas 2014.09.01 .
Pastabas siųskite adresu: zemaiciu@gmail.com

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija