Lankytinos vietos Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

ALAUS BARAS„ŽEMAIČIAI”

Vilniuje (Vokiečių g. 24) ­ alaus baras „Žemaičiai”.
Tel. (8-22) 61 65 73.

Baras veikia kasdien nuo 11 iki 24 val.
Iš anksto galima užsisakyti pokylių salę.

„Žemaičių” alaus baras po kelių metų pertraukos vėl duris atvėrė 1997 m. spalio mėnesį. Tie, kurie Vilniuje studijavo prieš 10-15 metų, gerai prisimena šią vietą. Anksčiau tai būdavo bene labiausiai studentų mėgstama ir dažniausiai jų lankoma aludė Vilniuje, priklausiusi „Bočių” restoranų susivienijimui. Tokį jos populiarumą pirmiausia lėmė tai, kad šis pastatas – pačioje senamiesčio širdyje. Netoli nuo jo – Universitetas, Trakų gatvė, miesto Rotušė.

Į naujai atsidariusį „Žemaičių” barą patenkama iš Vokiečių gatvės.

Baro patalpos netradicinės – aludė įrengta dar XVI a. pradžioje LDK pinigų kalyklos administratoriaus ir Vilniaus pilininko Ulricho Hozijaus pastatyto namo rūsiuose. Tai erdvūs, daug patalpų turintys gotikiniai akmenų ir plytų mūro rūsiai, ypač gerai išsilaikę rytinėje namo pusėje. Aludei šios patalpos buvo pritaikytos dar 1973 metais, kai pagal architekto Vytauto Užringio projektą namas buvo suremontuotas ir restauruotas. Šio remonto metu buvo padidinti ir sujungti dviejų gretimų namų rūsiai, kuriuose įsikūrė restoranas „Žemaičių alinė”.

1997 m. „Žemaičių” alaus barui iš Vilniaus miesto liuteronų bažnyčios diakonijos „Vilniaus Sandora” dešimčiai metų išnuomota apie 400 kvadratinių metrų patalpų pirmame U. Hozijaus namo pirmame aukšte ir rūsiuose.

Pirmame aukšte – baras, į kurį trumpam užsukę lankytojai gali užsisakyti alaus, kavos, stipresnių gėrimų, užkandžių. Daugiau laiko turintys klientai aptarnaujami rūsiuose įsikūrusiame bare. Patalpos čia originalios. Klientų aptarnavimo sales vieną nuo kitos skiria storos sienos. Patalpos jaukios, skirtingo dydžio. Visur – lankytojų nevaržantis, skoningas interjeras. Koridoriaus, kuris jungia šias sales, gale puikuojasi Žemaitijos vėliava. Greta – 40 vietų banketinė salė, kuri bet kuriuo metu gali tapti ir spaudos konferencijų, pasitarimų vieta.

Bare skamba žemaitiška muzika. Dalis patiekalų žemaitiški, išsiskiriantys paprastumu, natūralumu, savitu skoniu. Patiekalų asortimentas – didelis. Kasdien čia gali užsisakyti silkramčio, patermoso, kežo su česnaku, didžkukulių, šiupinio, plėštynės, karkos ir kitų žemaičių mėgstamų patiekalų. Jums čia pasiūlys ir Žemaitijoje pagaminto kelių rūšių alaus. 

Gyvenimas šiandien toks, kad žemaičiai mėgsta ir tai, ką svetur gamina, tad nieko nuostabaus, jei „Žemaičių” bare surasite ir ko nors egzotiškesnio. Na, o užsukę čia vakare, galite sutikti ir po barą besisukiojančius, smuikelį virkdančius, bandonija vingriausias melodijas išvedinėjančius muzikantus. Čia Jus aptarnaus būrelis jaunų, savo darbą gerai išmanančių barmenų. Poilsiui ir pabendravimui vietos bare ras ir jaunas, ir senas. Įsikūręs vienoje salėje galėsi pasijausti lyg sugrįžęs į savo prabočių gryčią, kurios centre – ilgas senovinis stalas, kitoje įsitaisęs jausies ne blogiau kaip geriausiame restorane. Sau tinkamą aplinką čia ras ir vienumą mėgstantys lankytojai.

Visa tai – „Žemaičių” alaus bare!

Parengė Danutė Ramonaitė


© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras.
Tinklalapis atnaujintas 2014.09.01.
Pastabas siųskite adresu:

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija