Redaktoriaus žodis Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos
Vyskupija Literatūra Tautosaka Naujienos
Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

 

Mūsų leidinys kviečia Jus susipažinti su turtingu Žemaitijos kultūros paveldu, žymiausiais krašto muziejais, parkais, teatrais, kitomis kultūros įstaigomis, lankytinomis vietomis, visuomeninėmis organizacijomis, kurios šiuo metu daro didelę įtaką Žemaitijos kultūriniam gyvenimui. Čia Jūs rasite ir žemėlapius, kuriose užfiksuotos Žemaitijos istorinės, etnografinės ribos. Pateikiamos mokslininkų mintys, pasisakymai Žemaitijos istorijos ir  kultūros temomis. Jūs turite galimybę susipažinti ir su Žemaitijos herbu bei vėliava, šiame krašte gimusiais, gyvenusiais, dirbusiais žymiausiais mokslo, meno, kultūros ir visuomenės veikėjais, Žemaitijos šviesuolių kultūriniais sambūriais, Žemaičių rašytojų sąjūdžiu, Telšių vyskupija, žemaičių spauda. Surasite ir svarbiausias „Žemaičių žemės“ žurnalo publikacijas.
Už tai, kad turime galimybę elektroniniame leidinyje Jus supažindinti su Žemaitija, dėkojame Atviros Lietuvos, Lietuvos Spaudos, radijo, televizijos rėmimo fondams, Lietuvos matematikos ir informatikos instituto  UNESCO katedrai „Informatika humanitarams“, kurie parėmė Žemaičių kultūros draugijos Informaciniame kultūros centre parengtą projektą "Savitumą branginanti, pasauliui įdomi ir atvira Žemaitija", pagal kurį buvo sukurta multimedijos svetainė „Žemaitija“ Internete ir to paties pavadinimo kompaktinis diskas.   
„Žemaitija" – ne vienintelė svetainė internete, kurią sukūrė Regionų kultūrinių iniciatyvų centras. 1998 m. pabaigoje Internete buvo pateiktas leidinys „Postilei – 400“. Jį galima rasti adresu http://postilla.mch.mii.lt. Kitos mūsų sukurtos svetainės Internete: „Žemaitijos parkų ir muziejų kelias“, „Lietuviškas žodis“ http://www.spaudos.lt, „Lituanistikos paveldo ir įprasminimo komisija“ http://www.lituanistika.lt  ir keletas kitų.

Danutė Mukienė
Regionų kultūrinių iniciatyvų centro pirmininkė,
svetainės „Žemaitija“ projekto vadovė


© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras
Tinklalapis atnaujintas 2014.08.03 .
Pastabas siųskite adresu: